LTC3531ES6-3.3#TRPBF
« back
next »
last »
4
Products in this category
LTC3531ES6-3.3#TRPBF
LTC3531ES6-3.3#TRPBF
Product No.:
001131
Shipping time:
ca. 3-5 days
(abroad may vary)
Stock:
37
pieces
RoHS:
yes
Delivery:
cut tape
incl. 19% tax excl.
Shipping costs
Add to cart
Add to wish list
Ask about product
Description
Description
Regulated Output with Input Above, Below or Equal to the Output
• Single Inductor
• Up to 90% Effi ciency
• VIN Range: 1.8V to 5.5V
• 200mA at 3.3VOUT from 3.6V Input
• Fixed VOUT Versions (TSOT): 3.3V