LM385BM-2.5
« first
« back
next »
last »
12
Products in this category
LM385BM-2.5
LM385BM-2.5
Product No.:
001114
Shipping time:
ca. 3-5 days
(abroad may vary)
Stock:
75
pieces
Delivery:
piece
incl. 19% tax excl.
Shipping costs
Add to cart
Add to wish list
Ask about product
Description
Description
Spannungsreferenz Texas Instruments LM385BM-2.5 Shunt Fest SOIC-8
±20 mV (±0.8%) max. Initial Tolerance (A Grade)
Operating Current of 20 μA to 20 mA
0.6Ω Dynamic Impedance (A Grade)
Low Temperature Coefficient
Low Voltage Reference—2.5V