HPC5040NC-2R2M Power Inductors 2.2µH DCR=0.021R, Isat 5.7A, Irms 3.8A
Product No.:
002128
Shipping time:
ca. 3-5 days ca. 3-5 days (abroad may vary)
Stock:
1500 pieces
RoHS:
yes
Delivery:
cut tape
Country of origin:
CN
HS code:
Sliding scale prices
1-9 units
10-24 units
25-99 units
> 999 units
incl. 19% tax excl. Shipping costs
This product is similar to:
MSOP-8
DC-DC 0.9V to 4.75V Synchronous Step Up Single-Out 2.5V to 5V 1A, 8-Pin MSOP