BT131-600/DG,412 Triac, 600 V, 1 A, TO-92, 1 V, 12.5 A, 5 mA
Product No.:
002427
Shipping time:
ca. 3-5 days ca. 3-5 days (abroad may vary)
Stock:
981 pieces
RoHS:
yes
Country of origin:
CN
HS code:
Sliding scale prices
1-9 units
10-99 units
> 99 units
incl. 19% tax excl. Shipping costs
This product is compatible with (for example):
TO-92, transistor mounting pad 7.11mm x 6.5mm x 3.68mm
Customers who bought this product bought also the following products:
SI2333DDS-T1-GE3
MOSFET- P-Ch;  -12V 28mOhm@4.5V 6A, SOT-23