AD8400AR10
« back
next »
last »
5
Products in this category
AD8400AR10
AD8400AR10
Product No.:
001200
Shipping time:
ca. 3-5 days
(abroad may vary)
Stock:
20
pieces
RoHS:
no
Delivery:
piece
incl. 19% tax excl.
Shipping costs
Add to cart
Add to wish list
Ask about product
Description
Description
DIGITAL-POTI 10K SPI 256POS 8-SOIC
256-position variable resistance device
potentiometers 10 kΩ
Power shutdown—less than 5 μA
3-wire,SPI-compatible serial data input
10 MHz update data loading rate
2.7 V to 5.5 V single-supply operation